Wykorzystanie kamienia dekoracyjnego we wnętrzach?

Kamień naturalny może być wykorzystywany w formie kamienia elewacyjnego. Mamy również możliwość użycia go jako elementu dekoracji wnętrza pomieszczeń. Wykorzystać można go szczególnie do wykonania zabudowy kominków. Jednak marmur, granit czy kwarcyt można z powodzeniem ułożyć na posadzkach. Natomiast łupek czy okładziny dekoracyjne można zastosować na ścianach.

Czym kierować się przy wybieraniu kamienia ozdobnego?

Wykorzystując kamień dekoracyjny we wnętrzach można liczyć na uzyskanie dużej trwałości elementów wnętrza. Natomiast ważne jest kierowanie się kilkoma zasadami przy wybieraniu takich materiałów. Do takich zaliczyć można zasadę:

  • komplementarności,
  • spójności aranżacyjnej,
  • wyrazistości.

Zasada komplementarności ma duże znaczenie, gdy kamień ozdobny wykorzystany będzie w różnych pomieszczeniach domu. Do takich materiałów trzeba również dopasować farby, płytki ceramiczne. Pozwala to stworzyć wnętrze, które będzie miało swój charakter.

Kluczowa dekoracja

Bardzo często stylowe kamienie dekoracyjne wybierane są jako główne dekoracje we wnętrzach. Jest to szczególnie często spotykane w salonach, kuchniach czy sypialniach. W takich pomieszczeniach z naturalnego kamienia wykonywane są wykończenia ścian, choćby w wybranych obszarach, jak przestrzeń za telewizorem w salonie. Wyrazistość kamienia ozdobnego sprawia, że mocna struktura tego materiału od razu rzuca są w oczy.
Nie bez znaczenia jest, że kamień naturalny może być z powodzeniem zastosowany jako dekoracja w miejscach, które narażone są na bezpośredni kontakt z wodą czy zawilgocenie. Korzystać można z kamieni dekoracyjnych, które mogą być zastosowane w sąsiedztwie blatów kuchennych, w łazienkach czy strefach SPA. Kamienne materiały są również odporne na duże amplitudy materiałów, więc mogą być stosowane do tworzenia obudowy kominów czy grillów.

Comments are closed.