Najważniejsze zalety umywalki wpuszczanej w blat

Gdy szuka się odpowiednich dla siebie rozwiązań aranżacyjnych do łazienki, nie sposób jest nie zainteresować się umywalką wpuszczaną w blat. I to nie tylko z powodu dość dużego reklamowania takiego rozwiązania w pismach branżowych, lecz przede wszystkim z racji naprawdę ciekawych zalet, jakie takiemu rozwiązaniu towarzyszą.

Najważniejsze zalety

Co jednak konkretnie powoduje, że warto się takim pomysłem na umywalkę zainteresować? Umywalka wpuszczana w blat to przede wszystkim duża oszczędność miejsca (www.ekspercilazienek.pl/umywalki-wpuszczane-w-blat). Wolnostojąca umywalka, choć może i ma swój urok, to jednak w małej łazience może nie tylko stanowić problem, co całkowicie rujnować jej praktyczność. Wpuszczając jednak umywalkę w blat szafki łazienkowej, uzyskuje się wyeliminowanie jednego sprzętu z łazienki.

Inną bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwiejszego i skuteczniejszego zachowania czystości w łazience. Dzięki temu, że umywalka znajduje się najczęściej nieco poniżej linii blatu, nie ma większego ryzyka, że woda będzie się z niej wydostawała podczas np. mycia rąk. Oznacza to również, że sam blat nie jest w aż tak dużym stopniu narażony na uszkodzenia z powodu wilgoci.

Czy są jakieś wady?

Każdy rozsądny inwestor nie podejmie jednak tak szybko decyzji o kupieniu takiej umywalki. Niezbędne w tym wypadku jest zainteresowanie się również drugą stroną medalu, czyli wadami umywalki wpuszczanej w blat.

Co do nich można zaliczyć? Przede wszystkim konieczność kupienia odpowiedniego rodzaju blatu, czyli też i całej szafki, do takiego rodzaju umywalki. Jak łatwo się domyślić, wiąże się to ze sporymi kosztami. Oprócz jednak tego na uwadze trzeba mieć także to, że takiego rodzaju umywalki potrzebują w szafce dość sporo wolnej przestrzeni. Wykorzystywana jest ona na umieszczenie przyłączy rur do umywalki. Często powoduje to zajęcie nawet dwóch górnych szuflad w szafce.

Comments are closed.