Parametry techniczne mozaiki kamiennej

Mozaika kamienna jest niezastąpiona, kiedy zależy nam na urozmaiceniu wnętrz i wniesieniu do nich nutki szaleństwa. Z tego typu kafelki można układać przeróżne wzory, zaś różne jej odmiany sprawiają, że można też tworzyć wzory o różnych kolorach.

Mozaika kamienna i jej parametry techniczne

Mozaika kamienna cechuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, z tego też względu jest one niezwykle lubiana i często stosowana we wnętrzach. Duża odporność tego typu płytek sprawia, że z powodzeniem może być też układana na zewnątrz. Co więcej, taka mozaika kamienna Banyo może z powodzeniem trafić zarówno na ścianę, jak i na podłogi, a nawet do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Jej specyficzne kształty pozwalają na układanie z niej specyficznych, niewielkich wzorów (na przykład rozety wbudowane w inny materiał wykończeniowy). Tu bardzo popularne jest połączenie mozaiki z drewnianymi deskami parkietowymi. Efekt końcowy jest wręcz oszałamiający i nada smaczku każdemu wnętrzu. Duża dostępność w różnych kształtach i kolorach sprawia, że można ją dopasować do każdego wnętrza.

Różne mozaiki

Chodź na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian mozaiki, to tak naprawdę każda z nich wykonywana jest zwykle dwoma różnymi technikami. Jedną z metod wykonywania mozaiki jest podklejanie materiału specjalną siatką z papieru lub tworzywa, które to utrzymują mozaikę w plastrach. Następnie tego typu siatka zostaje wtopiona w zaprawę klejową podczas montażu. W drugiej metodzie dochodzi do podklejenia strony licowej na pełne arkusze z folii z tworzywa lub z papieru, które następnie zrywa się po przyklejeniu mozaiki przed jej fugowaniem. Zastosowane arkusze są dodatkową ochroną powierzchni kostek, chroniąc je przed zarysowaniem podczas przechowywania i transportu. Każdy sposób jest bardzo łatwy w montażu i zwykle nie sprawia problemów.

Comments are closed.