Rodzaje łazienkowych baterii

Baterie prysznicowe stanowią w wielu łazienkach absolutnie niezbędny element ich wyposażenia. Obecnie te najlepsze muszą być nie tylko estetyczne, ale również ergonomiczne, ekologiczne oraz ekonomiczne. Na rynku dostępne są różnego rodzaju baterie (nie tylko te prysznicowe) różniące się między sobą nie tylko przeznaczeniem, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Rodzaje łazienkowych baterii

Obecnie w sprzedaży znaleźć można następujące rodzaje łazienkowych baterii:

  • bateria wannowa przeznaczona do montowania na rancie misy lub na jej obudowie (choć spotkać można jeszcze te bardziej tradycyjne przystosowane do osadzania na ścianie);
  • bateria prysznicowa, bardzo funkcjonalna i o niezwykle nowoczesnej stylistyce. Bardzo często wyposażona jest w termostat, pozwalający na utrzymanie stałej, najbardziej pożądanej temperatury wody. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także baterie prysznicowe wyposażone dodatkowo w deszczownice.

Baterie prysznicowe – natynkowe czy podtynkowe?

Bateria prysznicowa, podobnie jak ta wannowa dostępna jest zarówno w wersji natynkowej jak i podtynkowej. W pierwszym przypadku widoczna jest cała bateria, w drugim natomiast tylko jej pojedyncze elementy (najczęściej są części przeznaczone do regulowania strumienia wody). To który typ będzie najbardziej praktyczny w zastosowaniu zależy tak naprawdę przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb estetycznych. Z całą pewnością jednak podtynkowe baterie zdecydowanie sprawdzą się doskonale w zastosowaniu wśród osób nie mających dużo czasu i cierpliwości na dokładne i staranne czyszczenie armatury łazienkowej. Niezależnie jednak od tego, czy wybór padnie na podtynkowe czy natynkowe modele bezwzględnie należy wybierać te wysokiej jakości, sprawdzone. Te najtańsze niestety najczęściej psują się bardzo szybko.

Comments are closed.