Płytki vives – kolekcja Alpha

Wiele jest na rynku różnego rodzaju płytek podłogowych lub ściennych, lecz żadne nie są tak wyjątkowe, jak płytki vives. A szczególnie warta uwagi wśród tych płytek jest kolekcja Alpha. Dlaczego te płytki są tak szczególne i czym dokładnie charakteryzuje się kolekcja Alpha?

Płytki vives — dlaczego warto?

Płytki vives produkowane są przez hiszpańską firmę vives już od ponad 60 lat. Przez ten czas powstało wiele różnego rodzaju kolekcji, jednak wszystkie one miały kilka cech wspólnych, które spowodowały ich niezwykłą popularność na całym świecie. Przede wszystkim płytki vives ze sklepu Banyo to niebywała wytrzymałość i trwałość. Dodatkowo jednak głównym czynnikiem ich popularności jest niezwykle wzornictwo, które już na pierwszy rzut oka przypomina rozświetloną i barwną Hiszpanię.

Charakterystyka kolekcji Alpha

Szczególnie ceniona wśród różnego rodzaju płytek vives jest kolekcja Alpha. Charakteryzuje się ona nieco przygaszoną kolorystyką oraz matowym wykończeniem. Najczęstsze barwy, w których produkowana jest ta kolekcja to beż, grafit, różnego rodzaju odcienie szarości, a często nawet jeansu. Oczywiście każdy z tych kolorów dostępny jest w formie płytki nieretyfikowanej, retyfikowanej, a także jako mozaika z elementami prostokątnymi, kwadratowymi lub po prostu nieregularnymi. Mało tego, kolekcja Alpha dostępna jest nawet w wersji patchworków.
Powoduje to zatem, że kolekcja ta jest niezwykle uniwersalna, a zarazem może być bardzo kreatywnie wykorzystywana, co powoduje, że cieszy się ogromną popularnością we wnętrzach, które aranżowane są w niebanalny i oryginalny sposób, korespondując oczywiście z tradycją hiszpańską, nieco zahaczając o marokańskie naleciałości.

Comments are closed.