Plusy podłogi wyłożonej za pomocą kafelków drewnopodobnych

Współcześnie w sklepach z elementami wykończenia wnętrz można znaleźć mnóstwo ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są kafelki drewnopodobne, które z roku na rok są coraz bardziej popularne. To rozwiązanie zapewniające doskonałe aspekty wizualne, w połączeniu z wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Płytki te ułożone na podłodze wyglądają po prostu jak klasyczne drewno, a koszty takiego sposobu wykończenia domu są też zdecydowanie niższe, niż w przypadku prawdziwej drewnianej podłogi.

Kafelki imitujące drewno

Kafelki imitujące drewno można kupić w różnych wzorach i wymiarach. To właśnie dzięki temu można układać jej klasycznie jak panele, lub jak drewniane deski, albo sięgnąć po obecnie najmodniejsze rozwiązanie, czyli ułożyć je w jodełkę. Tak – kafelki te pozwalają również na stworzenie imitacji prawdziwego drewnianego parkietu. Taka podłoga prezentuje się pięknie, a przy tym wszystkim nie wymaga tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy ją po prostu myć zwykłymi środkami do płytek, a nawet po latach wciąż będzie prezentować się perfekcyjnie.

Plusy kafelków drewnopodobnych

Takie płytki to zatem doskonała alternatywa dla klasycznej drewnianej podłogi. Niższe koszty jej położenia plus mniej zachodu podczas eksploatacji, to największe plusy. Wytrzymałe kafelki drewnopodobne nadają się do każdego pomieszczenia. Chcąc uzyskać spójny efekt podłogi w salonach połączonych z kuchnią, warto sięgnąć właśnie po takie rozwiązanie. To również najlepszy sposób wykończenia łazienki lub sauny, jeżeli marzy się o przytulnym i ciepłym klimacie kojarzącym się z drewnem.

Comments are closed.