Jak zaprojektować funkcjonalną i elegancką łazienkę?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinna być maksymalnie funkcjonalna, co nie wyklucza oryginalnego stylu. Żeby łazienka cieszyła oko, jednocześnie nie tracąc na praktyczności, warto uważnie wybrać materiały wykończeniowe, takie jak płytki.

Płytki – idealne rozwiązanie do każdej łazienki

Wybierając wykończenie do łazienki, najlepiej postawić na płytki. Kafle nie mają sobie równych, jeśli chodzi o wytrzymałość. Mogą mieć kontakt z wodą, więc nie trzeba obawiać się chodzenia po nich mokrymi stopami. Większość dostępnych w sklepach kafli nadaje się do kładzenia pod prysznicem. Dodatkowo ten rodzaj wykończenia jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. Kafle wystarczy od czasu do czasu przetrzeć, by przywrócić im czystość i blask. Ten rodzaj podłogi czy wykończenia ścian to skuteczna antybakteryjna ochrona, która sprawdzi się w każdej łazience czy toalecie.

Dlaczego warto postawić na płytki chevron?

Płytki w łazience mogą być nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. Oryginalnie będą prezentowały się zwłaszcza kafle w nietypowym kształcie. Obecnie ogromną popularnością cieszą się płytki chevron ze sklepu Home100 układające się w kształt jodełki. Płytki-strzałki budzą skojarzenia z klasycznymi wnętrzami, dlatego prezentują się wyjątkowo stylowo. Dodadzą charakteru nawet niewielkiej, urządzonej w minimalistycznym stylu łazience, sprawiając, że będzie wyglądać oryginalnie i nieszablonowo. Efekt można dodatkowo wzmocnić, kupując płytki chevron imitujące marmur czy inny szlachetny kamień albo naturalne drewno. Na ścianie doskonale będą prezentowały się płytki typu chevron o połyskującym, szkliwionym wykończeniu.

Comments are closed.