Rozwiązanie dla małych i większych łazienek- stelaże podtynkowe

Nowoczesny wygląd wcale nie musi być przeznaczony tylko dla dużych pomieszczeń. Małe łazienki to częsty widok w wielu domach. Wbrew pozorom, nie są one skazane na staroświeckie i niewygodne rozwiązania- konstrukcje podtynkowe są tego dowodem.

Jak zaplanować montaż dla dużej i małej łazienki?

Stelaż podtynkowy Grohe to funkcjonalność i elegancja w przestrzeni łazienkowej. Zabudowanie sprawia, że wnętrze nabiera innego charakteru- staje się optycznie bardziej otwarte i uporządkowane. Zresztą, to nie tylko pozory. Rzeczywiście, ukrycie pewnych elementów wewnątrz, skraca czas, który przeznacza się na czyszczenie łazienki. Przed podjęciem decyzji o instalacji stelażu, należy dokładnie rozważyć parę kwestii:

  • miejsce umieszczenia stelażu,
  • metraż łazienki (małe powierzchnie dysponują uboższymi wersjami montażu).

Wprawdzie, duże łazienki wyjątkowo sprzyjają wprowadzeniu zmian, jednak i małe wnętrza nadają się do instalacji zestawu podtynkowego. Niewielkie pomieszczenia najczęściej wykorzystują umieszczenie konstrukcji w całości w ścianie. Ciekawą opcją jest również użycie stelażu narożnego, dzięki któremu oszczędza się miejsce i podwiesza miskę do WC lub pisuar w „kącie”.

Czy stelaże i zestawy podtynkowe utrzymają ceramikę?

Przed zakupem konstrukcji podtynkowych, zazwyczaj pojawiają się wątpliwości co do wytrzymałości tych rozwiązań. Stelaże do miski do WC oraz bidetu skonstruowane są tak, by mogły utrzymać ciężar do 400 kg. Również w przypadku umywalki nie ma się o co martwić- obciążenie takiego rozwiązania to 100 kg.

Jak widać, zestaw podtynkowy Grohe oraz stelaże konkretnego typu są solidnym pomysłem na odnowienie łazienki. Sprawdzą się w każdym mieszkaniu, bez obawy o niepasujące do wystroju rozwiązania. Konstrukcje te zadowolą zarówno posiadaczy małych, jak i większych łazienek zachowując estetykę i styl.

Comments are closed.